Event

Digitaal verbonden voor iedereen – UKB workshop digitale collecties

07-10-2025 tot 07-10-2025
Bucheliuszaal 6.18, UB Utrecht Science Park
Informatie en aanmelden

Bent u een conservator of collectiespecialist die werkt met digitale bijzondere collecties? Dan nodigen wij u van harte uit voor deze workshop op 7 oktober 2025 in de UB Utrecht Science Park. De werkgroep Digitale Bijzondere Collecties van UKB organiseert een inspirerende en informatieve dag, met lezingen en discussies over Linked Open Data, de keuze voor collectiebeheersystemen en manieren waarop bijzondere collecties kunnen inspelen op de steeds veranderende vragen vanuit het onderzoeksveld.

Wanneer: 7 oktober, 10:00 tot 17:00 uur

Programma:

9:30-10:00 uur: inloop

10:00-11:15 uur:

Een presentatie van Ruben Schalk (Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed) over het ontsluiten van collecties met behulp van Linked Open Data: ontdek hoe Linked Open Data uw collecties kan ontsluiten en verbinden met een wereldwijd netwerk van kennis. Hoe kunt u uw digitale collecties beter benaderen en toegankelijk maken voor het erfgoedonderzoek?

11:15-12:00 uur:

Aan de hand van een aantal stellingen praten we in kleinere groepen verder over Linked Open Data en collectieontsluiting.

12:00-12:30 uur:

Plenaire afsluiting van het ochtendprogramma.

12:30-13:30 uur: lunch

13:30-14:15 uur:

Maarten Coonen (ontwikkelaar UB Maastricht) over het gebruik van Linked Open Data (duurzame identifiers, termen verbinden, relaties leggen, data publiceren en beeldmateriaal delen) bij de Bijzondere Collecties van de UB Maastricht.

14:15-15:30 uur:

Medewerkers van diverse afdelingen Bijzondere Collecties vertellen over hun keuze voor een specifiek collectiebeheersysteem. Daarna krijgt u de gelegenheid om aparte groepjes verder te praten over de voor- en nadelen van deze systemen. Een uitstekende gelegenheid om van elkaar te leren, ervaringen uit te wisselen en nieuwe inzichten op te doen.

15:30-17:00 uur: plenaire afsluiting+borrel

Waarom deelnemen?

  • Kennisuitwisseling: bespreek de laatste trends in het beheer van digitale collecties.
  • Netwerken: bouw een netwerk op met collega’s die dezelfde uitdagingen delen.
  • Inspiratie: laat u inspireren door praktijkvoorbeelden en verhalen van uw collega’s.